leer
Webdesign Erfurt Logo
Erfurt live Header1Erfurt live Header2
Tzw. „duży Pekin”, pod koniec 2007 roku zamieszkiwało 17,5 mln ludzi.Około 12 mln mieszka w mieście - reszta w regionach wiejskich, otaczających miasto.
 
Erfurt live Header8
Start arrow Informacje praktyczne arrow Kuchnia chińska
Erfurt live Header10 Erfurt live leer0
Reklama:
Advertisement
Kuchnia chińska
Redaktor: TM   
ImageKuchnia chińska jest niezwykle urozmaicona i znaleźć w niej można potrawy zupełnie odmienne od proponowanych przez kuchnię europejską. Smaki i kulinarne upodobania Chińczyków są zróżnicowane w zależności od prowincji. W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że potrawy z południa Chin są lżejsze i mniej zawiesiste od dań z północy, słodkich i oleistych.
Warto także wspomnieć o słynącej z ostrych przypraw kuchni syczuańskiej, do której podniebienia cudzoziemców najczęściej nie są przyzwyczajone. Lepiej więc nie eksperymentować z nowymi potrawami w pierwszych dniach pobytu w Chinach, a raczej powoli przystosowywać się do nowych warunków, jak również do odmiennej flory bakteryjnej. Ceny posiłków nie są wygórowane – w restauracji średniej klasy danie kosztuje przeciętnie 10–30 CNY. W miastach od wielu lat funkcjonują sieci europejskich barów szybkiej obsługi, a także restauracje serwujące potrawy kuchni z różnych stron świata.
 
Erfurt live leer
Erfurt live unten Erfurt live leer Erfurt live unten

Content by: Pekin.com.pl